17 Temmuz 2012 Salı

Prof. Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR'a cevap ve "yabancılara mülk satışı" hakkında açıklamadır!...

Re: SUUDI KRALININ SEVDA TEPESI TUTKUSU, DEVAM EDIYOR !!!‏...
ÇOK SAYIN VE ÇOK DEĞERLİ KÖRPINAR HOCAM,
YABANCILLARA TOPRAK SATIŞINA KARŞI ÇIKANLARA SORUYORUM: SAHİP ÇIKTINIZ MI Kİ?..
ÇIKTIYSANIZ; BU DENİZLERİN, GÖLLERİN, NEHİRLERİN, OVALARIN DAĞLARIN HALİ NE ?
BAKARSINIZ ONLAR DEĞERİNİ BİLEMEDİĞİMİZ TOPRAKLARA SAHİP ÇIKARLAR...
HATTA NASIL SAHİP ÇIKILACAĞI  KONUSUNDA BİZ DERS DE VEREBİLİRLER...
HANİ ŞU "ANDIMIZ"DA YER ALAN "YURDU VE MİLLETİ ÖZDEN ÇOK SEVME İLKESİ" VAR YA...
İŞTE O İLKEYİ ÖZÜMSEMEYİ BAŞARABİLSEYDİK, DENİZLERE, GÖLLERE, NEHİRLERE, OVALARA, DAĞLARA, SATMAK ZORUNDA KALDIĞIMIZ TOPRAKLARA SAHİP ÇIKARDIK...
ADALET SORUN OLMAZDI, BU KADAR ÇOK POLİSE, SAVCIYA, HAKİME GEREK KALMAZDI, HAPİSHANELER TARİHE KARIŞIRDI... DAHASI, "YURTTA BARIŞ" OLURDU...ATATÜRK'ÜN RUHUNU ŞAD EDERDİK...
ŞU DA VAR  Kİ, İNSAN BENCİL (HODKÂM) BİR VARLIKTIR... BENCİL (HODKÂM) BİR VARLIĞIN O İLKEYİ ÖZÜMSEMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR...
DİĞER TARAFTAN, BENCİLLİK (HODKÂMLIK) KADER DEĞİLDİR...BEN SÖZÜ EDİLEN İLKEYİ ÖZÜMSEDİM...
O İLKEYİ ÖZÜMSEMEMİ SAĞLAYAN ÇALIŞMALARI YAPARKEN GELİŞTİRDİĞİM "DİĞERKÂMLIK ANDI" EKLİDİR...
SAYGILARIMLA.
Bilinç Üniversitesi Kurucusu/Atatürk bağımlısı/ yasa bağımlısı/ Bilinçolog/ Galip Diğerkâmbaran
Bilinç Üniversitesi’nin,
(a)    İşlevi: “Bilgi Çağı”  üniversitelerinin, zamanla Bilinçoloji Ana Bilim Dalına dönüşebilecek “Bilinç Enstitüsü” ya da “Bilinç Kürsüsü” gibi bölümler kurmalarına yardımcı olmak; böylece, yalnız bilgili değil aynı zamanda bilinçli mimar, mühendis, doktor, sosyolog, psikolog, antropolog  v.b. meslek mensuplarının yetişmesine katkıda bulunmak.
(b)   Amacı:  “Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu” bir dünya düzeni kurmak.
From: Mustafa Nevruz SINACI, Sent: Monday, July 16, 2012 7:32 PM, To: galipbaran.wlw, Subject: SUUDI KRALININ SEVDA TEPESI TUTKUSU, DEVAM EDIYOR !!!
ESAS MESELE 
VE "EN BÜYÜK YOLSUZLUK" BUDUR!...........
DEĞERLİ İLGİ VE BİLGİLERİNİZE........
SUUDİ KRALININ SEVDA TEPESİ TUTKUSU, DEVAM EDİYOR !!!
Hiçbir ulus yoktur ki etik esaslarına dayanmadan yükselebilsin.(24.12.1919, Kırşehir)
Mustafa Kemal ATATÜRK
Sevda Tepesi koruluğu.
Değerli arkadaşlar,
Güzel İstanbul’umuzun, Küçüksu-Kandilli sırtlarındaki 57 dönümlük Sevda Tepesi, boğazın en değerli yeşil alana sahip yerlerindendir. Ne yazık ki bu yeşil tepeyi, saygıdeğer Uğur Mumcunun 26.02.1985 tarihli UCUZA GİTMİŞ başlıklı yazısında da belirttiği gibi 1984 de 800 milyon $’a Suudi Kralına satmışız.
Şimdi de burada imar planı değişimi ile Sevda Tepesinin imara açılması ve turistik tesis yapımı söz konusu. Esasen Suudi Kralının İstanbulumuza gelmek istemesini ve burada imar planı değişimi ile yaptıracağı malikhanede hangi yüzle oturacağını merak ediyorum. Çünkü aşağıda 10.08.2006 tarih ve ZENGİN VE MÜSLÜMAN, SUUDİ ARABİSTAN KRALI GELDİ!!!! başlıklı yazımda da belirttiğim gibi Suudi Kralının ülkemiz insanına maddi ve manevi borcu var ve de hala ödemedi.
Son 2B yasası ile birlikte çıkan mütekabiliyet (karşılıklılık) şartının kalkması ve satış alanının 2,5 hektardan 30 hektara artması yüzünden Mayıs ayında yabancılara konut satışı 1,1 milyar $’a ulaştı. Şimdiye kadar yıllık bazda en büyük yabancı alımı 337 milyon dolar ile 2008 yılında olmuştu. Yabancılar 2009 yılında 209 milyon dolar, 2010 yılında 314 milyon dolar, geçtiğimiz yıl da 310 milyon dolarlık alım yapmışlardı. Bu gidişle güzel ülkemizin en güzel yerleri yabancılara satılacak ve korkarım giderek kendi ülkemizde kiracı konumunda olacağız.
Umarım geleceğimiz için çok önemli olan değerli tarım alanlarımızın da pişman olacak şekilde satışlarına izin vermeyiz. Bilgilerinize sunmak istedim.
Sevgi ve saygılarımla (16.07.2012)
Prof.Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR
ZENGİN VE MÜSLÜMAN, SUUDİ ARABİSTAN KRALI GELDİ!!!!
Değerli arkadaşlar,
Sayın kral, neden bu dönemde ülkemizi ziyaret ediyor?
Ülkemizi 7 adet uçak dolusu hizmetlisi ile ziyaret eden Suudi Arabistan kralı için ülkemizde üretime yönelik yatırım yapacağı sanılarak, gazetelerde sayfalar dolusu hoş geldin yazıları çıktı.
1984 yılında Turgut Özal’ın teşviki ile Anadolu hisarında kendisine malikhane yapmak için satın aldığı SEVDA TEPESİ’ne imar izni verilmesi için baskı yapmaya geldiği anlaşılıyor!!!!!
Çünkü Şükran PEKKAN’nın (10.08.2006-Milliyet) bildirdiğine göre: Eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in de aralarında bulunduğu 50'yi aşkın Türk mirasçının, Suudi Arabistan'daki kutsal topraklarda yer alan 110 dönümlük araziye ilişkin miras hakları, Kral Abdullah'ın son andaki engellemesine takıldı. Suudi hükümetinin nakit olarak 304 milyon dolar (yaklaşık 450 milyon YTL) ödeyeceğini bildirerek ülkeye çağırdığı vârisler, parayı beklerken Kral Abdullah'ın "Sevda Tepesi" misillemesiyle karşılaştı. Yetkililer, Kral Abdullah'ın Boğaz'da malikâne yaptırmak için satın aldığı Sevda Tepesi'nin imar sorunu çözülmediği için Türk vârislere ödeme yapılmasını istemediğini bildirdi.
Değerli arkadaşlar,
Bende aşağıda tarihlerini verdiğim dönemlerde hac sırasında hayatlarını kaybeden yurttaşlarımız için kralın bir özür dileyeceğini ve ölen kişilerin yakınlarına tazminat ödemesini bekliyordum. Çünkü bu hacılarımızın hayatlarının tek sorumlusu Suudi Arabistan Devleti ve yetkilileridir.
HAC DÖNEMİ FACİALARI:
1990 - Mekke'de yaya tünelinde çıkan izdihamda, bin 462 hacı ezilerek öldü. Aralarında Türk hacı adayları da bulunuyordu.
1994 - Şeytan taşlama sırasında meydana gelen izdihamda 270 hacı öldü.
1997 - Mina'da hacıların kaldığı kampta çıkan yangında 343 hacı hayatını kaybetti.
1998 - Şeytan taşlama sırasındaki izdihamda 119 hacı öldü.
2001 - Yine şeytan taşlama sırasındaki izdihamda 35 hacı öldü.
2004 - Yine şeytan taşlama sırasında 244 hacı adayı öldü, 30 tanesi TÜRKhacı adayı idi,
2006 - Şeytan Taşlama sırasında 345 hacı adayı hayatını kaybetti, bunların12 tanesi TÜRK idi,
Değerli arkadaşlar,
Kendisi ve hizmetlileri için 600 yataklı bir otelimizi kapatan Suudi Kralının, servetinin ne kadar olduğunu ve bu servetin ne kadarının ABD ile İngiltere’de yatırımlarda olduğunu merak ediyorum. Bu kadar servete sahip olan kralın, kutsal dinimizin gereğini yerine getirirken hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına bu tazminatları neden ödemediğini de merak ediyorum.
Ayrıca her yıl hac döneminde, müslüman ülke vatandaşlarından milyarlarca USA doları geliri elde eden Suudi Arabistan Krallığının, bu güne kadar hayatlarını kaybeden yurttaşlarımızın yakınlarına herhangi bir ödeme yapılıp yapılmadığını da merak ediyorum.
Yoksa devletimiz yıllarca bu konuda bir istekte bulunmadı mı??? Eğer bulunulmadı ise, hazır kral buradayken yöneticilerimizin kendisine bu isteğimizi iletmesini isteriz.
Sn. Kral, Osmanlı Devletinin devamı saydığı biz Türklere tazminat ödemeyi düşünmüyorsa, Lübnanda hayatlarını kaybeden yüzlerce soydaşı için ne gibi maddi ve manevi katkılarda bulunduğunu da öğrenmek istiyorum. En çok sivillerin ve masum çocukların hayatlarını kaybettiği ve de İsrailin acımasızca sürdürdüğü bu bombalamanın durdurulması için ne gibi girişimlerde bulunduğunu merak ediyorum.
Ayrıca soydaşı olan hamas liderini, daha seçim sonuçları belli olmadan, neden kendi ülkesine çağırıp da görüşmediğini de merak ediyorum.
Müslüman bir kral olarak, Irakta devam eden ve neredeyse müslümanlar arası bir iç savaşa dönüştürülen, şii ve sünni çarpışmalarının engellenmesi için neler yaptığını da merak ediyorum.
Değerli arkadaşlar,
Görüldüğü gibi zengin ve müslüman bir kral olmak kolay değil. Hele ülkesinde demokrasi olmadığı halde laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini ziyaret ederken, sadece kendi malikanesinin geleceğini düşünmek hiç de kolay değildir. Çünkü bizler de kendi vatandaşlarımızın hakkını arama özgürlüğüne sahibiz.
Bilgilerinize sunmak istedim.
Sevgi ve saygılarımla (10.08.2006)
Prof. Dr.  Mehmet Ali KÖRPINAR

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Akşam Liseleri olaraktan sunumlarınızı çok beğendik. Başarılarınızın ve paylaşımlarınızın devamını dileriz.