30 Haziran 2010 Çarşamba

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na "AÇIK MEKTUP"

Sayın Kemâl Kılıçdaroğlu,
“Siyasete Hz. Ömer’in adaletini getireceğiz” diyorsunuz, Başbakan Erdoğan’ı siyaset yaparken zenginleştiği için eleştiriyorsunuz. (Habertürk/ 26. 06. 2010)
Şu var ki; Hz. Ömer’in adaletini yaşama geçirebilmesi için insanın, öncelikle; özelde “yurdu ve milleti özden çok sevme”, genelde “Yaradılanı Yaratan’dan ötürü sevme” ilkelerini özümsemesi gerekiyor. Sizi bilmem ama ben:
Geleceğin; “çevrenin kirletilmediği, israftan kaçınıldığı, trafik kurallarının ihlâl edilmediği, verginin kaçırılmadığı, rüşvetin alınmadığı/ verilmediği, milli servetin zarar görmediği, iş ahlakının (Ahilik) ihya edildiği, imar yasasına aykırı işlerin yapılmadığı, bu kadar çok polise, savcıya, hakime ihtiyaç duyulmayacak Türkiye’si” için yıllardır çalışıyorum…
Beni “her şeyi devletten bekleme alışkanlığı”ndan (bencillikten) kurtaran, insan-ı kâmil olmağa yönlendiren bu çalışmaları yaparken yaşam biçimim kökten değişti:
* “Yasa bağımlısı” oldum
* “Diğerkâm bir kişilik” edindim.
* “Yurdu ve milleti özden çok sevme ilkesi”ni özümsedim.
* “Bilinç Çağı”nda yaşadığımın ve kendimi tanımağa başladığımın ve Bilinçolog olduğumun farkına vardım.
* Edindiğim “tecrübi bilgi” ile işlevi aşağıda açıklanan Bilinç Üniversitesi’ni kurdum.
Sözü edilen çalışmaları yaparken yalnız zaman ve emek değil, benim gibi bir insan için servet sayılacak bir para da (105 bin TL) harcadım.
Sayın Kılıçdaroğlu,
Hz Ömer’in adaletini gerçekleştirme sözü verdiğinize göre benimle görüşmeli, birikimimi paylaşmalısınız. Bana, ”Atma Kılıçdaroğlu” dedirtmek istemiyorsanız, böyle davranmalısınız
Saygılarımla.
Galip BARAN
Bilinç Üniversitesi (1) Kurucusu
TEL: (0252) 382 34 77 / (0535) 844 84 76
E-POSTA: galipbaran@ttmail.com
WEB: www.bilinc-universitesi.blogspot.com / www.galipbaran.blogspot.com
(1) : Bilinç Üniversitesi’nin işlevi: “Bilgi Çağı” üniversitelerinin, zamanla Bilinçoloji Ana Bilim Dalına dönüşebilecek Bilinç Enstitüsü ya da Bilinç Kürsüsü gibi bölümler kurmalarına yardımcı olmak; böylece, yalnız bilgili değil aynı zamanda bilinçli mühendis, mimar, doktor, sosyolog, psikolog vb meslek mensuplarının yetişmesine katkıda bulunmaktır.

Hiç yorum yok: