21 Şubat 2012 Salı

Bodrum Kaymakamı ile...

GÖDEKMERDAN TURGUTREİS'E UZANDI...

Geçtiğimiz haftalarda Kent Haber ekranlarından gündeme getirdiğimiz ve izleyicilerimiz tarafında büyük yankı bulan Bodrum yarımadasındaki yol sorunu Kaymakam Gödekmerdan'ın da ziyaretlerine yansıdı. Yarımadanın hemen hemen her bölgesinde yaşanan yol sorunu Kaymakam Gödekmerdan’ın Turgutreis incelemelerinde de gündeme geldi.
Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, halkla bir araya gelmeye devam ediyor. Yoğun bir tempoyla görüşmelerine devam eden Kaymakam, Turgutreis Beldesi Akçaalan, Karabağ, Bahçelievler ve Yalı Mahallelerini dolaştı, halkın sıkıntılarını dinledi.
İlk olarak Akçaalan ve Karabağ Mahalleleri halkıyla bir araya gelen Kaymakam Gödekmerdan, büyük bir sevinç gösterisiyle karşılaştı. İlk defa bir mülki amirin kendileriyle görüşmeye geldiğini söyleyen vatandaşlar Kaymakama sıkıntılarını anlattılar.

İncelemeler sırasında Kaymakam Gödekmerdan’a eşlik eden Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, okul için yer tahsisinde bulunduklarını ifade ederek okul inşaatı için Bodrum'da bulunan hayırseverlerle görüşüldüğünü söyledi.

2. Büyük sıkıntılarının da yol olduğunu ifade eden vatandaşlar, yolların bozuk olmasından ve tamirat çalışmalarının yapılmamasından dolayı evlerinin ve dükkânlarının daima toz içerisinde kaldığı, güzel havalarda bile evlerinin pencerelerini açamadıklarını söylediler.

Vatandaşın dertlerini dinleyen Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, bu sorunlara en kısa sürede çare bulacaklarını ifade etti.

Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk ise yolların büyük kısmının bir önceki Belediye yönetimden dolayı mahkemelik olduğunu belirterek, kendilerinin de bir an önce yolları yapmak istediklerini, ancak bilirkişiden rapor gelmeden ellerinden bir şey gelmediğini söyledi.

Eklenme Tarihi: 20/02/2012 Kaynak: Kent Haber

Hiç yorum yok: