8 Temmuz 2011 Cuma

Turgutreis Belediye Başkanı......

Valilik Makamına
MUĞLA
KONU:  Görevini yapmayan Turgutreis Belediye Başkanı
Turgutreis Yat Limanını, yap-işlet-devret modeliyle, denizi kirleterek, Çevre Yasası’nı ihlâl ederek, bu yolsuzluğu yaparak inşa eden Doğuş Grubu işletirken de, örneği ekli 20. 06. 2011 tarihli dilekçemizde de ifade edildiği üzere, yasaları hiçe saymakta, yolsuzluklar yapmaktadır.
Bu defa, sözü edilen dilekçede açıklandığı üzere,  düzenlenen Uluslar arası Klasik Müzik Festivali ile ilgili olarak Limanın giriş kapılarından ortadaki kapıya, yaya yolu işgal edilerek, kamusal alana (Türk halkına ait alana) tecavüz edilerek, Trafik Yasası ihlâl edilerek, bu yolsuzluk yapılarak konulmuş olan devasa duyuru panosu, kaldırılması için yaptığımız başvuruya rağmen kaldırılmamış, ya da Türk halkına ait alana tecavüz edilmeyecek şekilde farklı bir yere konulmamıştır.
Sonuç olarak, Turgutreis Belediye Başkanı başvurumuzu ciddiye almamış, gereğini yapmamış, cevap verme gereğini bile duymamıştır.
Görevini yapmayan/yapamayan Turgutreis Belediye Başkanı hakkında gerekeni takdirlerinize arz ederiz.
Galip BARAN
Bilinç Üniversitesi (1) Kurucusu, Bilinçolog, “yasa bağımlısı”, Turgutreis’in Erdem Öğreten Delisi (BKZ: Prof. Dr. M. Akif Çukurçayır, “Yurttaşsız Demokrasi” Çizgi Kitabevi-Konya)  
TEL: (0252) 382 34 77 / (0535) 844 84 76
E-POSTA: galipbaran@ttmail.com

(1) :  Bilinç Üniversitesi’nin işlevi: “Bilgi Çağı”  üniversitelerinin, zamanla Bilinçoloji Ana Bilim Dalına dönüşebilecek “Bilinç Enstitüsü” ya da “Bilinç Kürsüsü” gibi bölümler kurmalarına yardımcı olmak; böylece, yalnız bilgili değil aynı zamanda bilinçli mimar, mühendis, doktor, sosyolog, psikolog, antropolog v.b. meslek mensuplarının yetişmesine katkıda bulunmak, daha açık deyişle,  “felaket” olarak tanımlanan, “Bilgi Çağı”nın ürünü olan   “iklim değişikliği”ni yaşamakta olan bu dünyanın sakinlerinin “Bilinç Çağı”nı ve “Bilinçlendirici Eğitim anlayışı”nı ” İDRAK etmelerini sağlamaktır.

EK: 20. 06. 2011 tarihli dilekçe.
ADRES: Yalı Mahallesi 4076 Sokak No: 5/2
Turgutreis- BODRUM

BİLGİ NOT: İşbu dilekçe ve ekleri; Muğla Valiliği, Mahalli İdareler Evrakına
                       07 Temmuz 2011 Tarih ve 49762 Sayı ile elden teslim edilmiştir.  

Hiç yorum yok: